Преглед садржаја:
- 1. Слушајте
- 2. Знајте шта да питате
- 3. Потражите невербалне знакове
- 4. Сетите се шта други сматрају важним
- 5. Управљање емоцијама
- 6. Време је све
- 7. Будите позитивни
Само у белетристици видите ликове који раде сами - сви ми у животу требамо друге људе. Чак је и Схерлоцк Холмес (који се може назвати најмање друштвеним ликом који краси странице литературе) имао доктора Ватсона. Без обзира колико сте бриљантни, ваше благостање и успех делом зависе не само од односа које имате и одржавате већ и од тога колико дуго ћете трајати. Ово може изгледати као једноставан задатак; на крају крајева, ми смо социјални као врста. Међутим, вештине потребне за одржавање и изградњу бољих односа нису урођене и њима је потребан посебан фокус и разматрање.
Неки предлажу да Златно правило (из Луке 6:31 у Библији), „Понашај се према другима како желиш да се опходи према теби “ , представља добар показатељ начина на који треба да се понашаш са људима. Међутим, не заборавимо да нису сви исти - оно што вам се можда свиђа можда неће бити оно што неко други ради. Стога морате имати на уму неколико тачака које ће вам помоћи да сачувате и побољшате односе које имате, као и да изградите нове. Дакле, разбистрите мисли и прочитајте следећих седам савета!
1. Слушајте
и Стоцк
Људи често не схватају да постоји велика разлика између слушања и слушања. Слушање је активан процес, при којем пажљиво обраћате пажњу на оно што друга особа говори. Међутим, док друга особа говори, већина нас често почиње да формулише одговор пре него што заврши. То доводи до јаза у комуникацији, јер вероватно нисте потпуно разумели шта су покушали да пренесу.
Кад се нађете да ово радите, ментално направите корак уназад и покушајте да убаците ништа у оно што вам друга особа говори. Ово ће вам омогућити да адекватно одговорите на њих када заврше. На крају крајева, то није трка. Пауза у разговору може бити добра ствар и кључна је за.
2. Знајте шта да питате
Једном када постанете вешти у слушању током разговора, постаћете склони да знате шта да тражите. Конструктивно је понављати оно што друга особа говори да би се потврдило оно што сте разумели. На тај начин ће знати да ви искрено покушавате да их разумете.
Познати подцастер, Јамес Алтуцхер, предлаже да се детаљно упознате са питањима која постављате (1). Када вам људи нешто кажу, вероватно ће имати пуно тога да истоваре. Ако им поставите одређена питања, разговор се може филтрирати од све оне буке која би иначе била присутна. Ово је сјајан начин и они ће вероватно тражити вас да разговарате уместо већине других људи.
3. Потражите невербалне знакове
и Стоцк
Педесетих година прошлог века истраживач Алберт Мехрабиан открио је да само 7% онога што кажемо има утицаја. 38% су тон, флексија и други вокални аспекти. Али што је још важније, 55% је невербално (2). Сам поглед на особу може нам рећи много о томе како се осећа. Распитивање о њиховој добробити, када вам нису дали вербални знак да сумњате, показује да обраћате пажњу на то како су, уместо на оно што вам говоре. Ко то не жели?
Ово ће вам такође помоћи у дешифровању када вам неко заправо не исприча целу причу - ако се њихов језик тела не подудара са оним што говоре, нешто се дешава. Пратећи ово, ускоро ћете открити да ћете водити значајније разговоре и дубље.
4. Сетите се шта други сматрају важним
Нисмо ли сви помало нарцисоидни? Ко не жели да чује звук свог имена? Дакле, када вам неко каже нешто о себи са озареним изразом лица, обратите пажњу. Бићете изузетно вољени и добро примљени ако сте ви та која у мноштву пита за школску игру свог детета или нови аутомобил који је купила.
Није неопходно знати све о њима; уосталом, не удвараш им се. Али ситнице, попут имена и хобија, одвест ће вас далеко. Чак је предложено да неко одржи писани портфељ важних контаката, тако да имате нешто за освежавање памћења пре састанка.
5. Управљање емоцијама
и Стоцк
Много је ствари које из дана у дан утичу на наш темперамент. Немогуће је стално бити доследан у свом понашању. Међутим, мало стоицизма може имати огроман утицај. Свако мало, окретање с једног краја емоционалног спектра на други довешће до тога да људи помисле да сте врло недоследни. Ово може бити врло непривлачан квалитет. Покушајте да увек будете прибрани и усмерите концентрацију ка другој особи, уместо да се изгубите у сопственим промишљањима.
Међутим, постоје тренуци када нас нешто заиста мучи, што једноставно не можемо задржати у себи. Ово је време када треба само да кажете другој особи шта се дешава, уместо да се претварате да се концентришете на оно што говоре. Искреност се цени и омогућиће вам да добијете потребан простор.
6. Време је све
Од вас је императив да ово имате на уму ако желите да знате Сви смо наилазили на људе који желе да вам кажу све о себи оног тренутка кад вас сретну. Али како је угодно разговарати с неким ко искрено звучи као да има самоконтролу кипера? Морате бити сигурни да останете релевантни у разговору - знајте када треба говорити и када откривати ствари.
Ипак, ово се не може универзално применити - не би требало да имате исти ниво удобности са неким кога познајете годинама и неким кога сте тек упознали. Дубина везе треба да вам дозволи да одлучите шта треба да кажете. Дакле, не бојте се задржавања; изражавање емоција је начин на који се повезујемо са другима. Само се побрините да их не покушате прилагодити искуствима - ваша открића треба да потичу са места емпатије, а не такмичења.
7. Будите позитивни
и Стоцк
Позитивност рађа позитивност и она је суштина успешних веза. Вероватно ћете видети да су они који имају одличан скуп веза они који шире добре вибрације. Вероватно ће задржати ваше самопоуздање и нису склони трачевима. Увек добро мисле и искрено желе да виде како људи успевају.
Дружење је уметност којој треба време за савладавање. Ове тачке ће вам помоћи да избегнете најчешће замке с којима се људи сусрећу. Имајте их на уму и постепено ћете се побољшавати. Ускоро ћете и ви бити друштвена животиња каква нам је свима суђена!