Преглед садржаја:
- Преслица: шта је то? Зашто је тако названо?
- Како вам преслица може помоћи?
- Које су предности преслице?
- 1. Може да контролише губитак косе
- 2. Лечи камење у бубрезима и пролив
- 3. Јача нокте и лечи ране
- 4. Промовише здравље костију
- 5. Има антимикробну активност
- 6. Спречава згрушавање крви
- 7. Смањује упалу и бол
- Које су активне компоненте преслице?
- Како се користи преслица
- Једноставан начин припреме чаја / инфузије од преслице
- Шта вам је потребно
- Учинимо то!
- Која је препоручена доза за преслицу?
Преслица се често примећује у близини напуштених парцела и линија бара. Изгледа као шпарога, само што је тања. Преслица се користила у традиционалној медицини за лечење ломљивих ноктију, рана, чирева, прелома и проблема са бубрезима.
Новија истраживања потврђују терапеутски значај ове биљке. Извештено је да у својим стабљикама има обилног силицијум диоксида. Стога се преслица може користити за промоцију здравља коже и косе. Били бисте шокирани када бисте сазнали какве користи има овај чудни коров. Померите се надоле за невероватно читање!
Преслица: шта је то? Зашто је тако названо?
иСтоцк
Хорсетаилс ( Екуисетум арвенсе ) су л ИВИНГ фосили из породице Екуисетацеае. Они су остаци групе великих, густих и жбунастих биљака које су живеле пре приближно 350 милиона година (1), (2).
Коњске репове можете лако уочити. Имају шупље, спојене стабљике. Ове стабљике могу се лако разбити на делове, откривајући грубе ивице богате дериватима силицијум диоксида.
Један Специфичност од хорсетаилс је њихов произлази не изгледа да имају лишће (као шпаргле стабљика). Међутим, неке врсте имају мале љуске, па чак и цветове који излазе из спојева стабљике (1). Укупан чекињаст изглед биљци даје име.
Преслице се обично називају змија / трава, костур корова и коњске луле. Можете их наћи како расту на рубовима језерца, на пољима и у јарцима (разлог што су често класификовани као „корови“).
То би могло бити погрешно, јер су Римљани јели младе изданке преслица. Сматрали су да преслице имају високу хранљиву вредност (1). Међутим, у току су савремена истраживања која доказују њихов терапеутски потенцијал.
Како вам преслица може помоћи?
Преслица је пореклом из тропске југоисточне Азије. Користи се у локалној м Олк медицине да излечи ране и грчеве у мишићима. Његове стабљике се користе у лечењу губитка косе као стимуланс раста косе (3).
Студије извештавају да екстракти преслице поседују антиоксидативне и антибактеријске активности. Њихова одвара делује као диуретик и емменагог (поспешује менструацију) (4).
Померите се надоле да бисте пронашли неколико здравствених предности преслице заснованих на доказима.
Које су предности преслице?
1. Може да контролише губитак косе
иСтоцк
Губитак косе је резултат сложених хормоналних интеракција у вашем телу. Неколико ензима узрокује минијатуризацију фоликула длаке. Једињења која инхибирају ове ензиме добро делују као средства против губитка косе (3).
Древна медицина користила је децукцију стабљика преслице за јачање косе. Недавна испитивања сугеришу да њене стабљике имају заштитне ефекте за косу. Утврђено је да је палмитинска киселина активно укључена у блокирање ензима (3).
Висок ниво слободних радикала такође може стимулисати опадање косе. Преслица садржи антиоксидансе попут кверцетина, кемпферола и других флавоноида који елиминишу слободне радикале из крвотока (3).
Скувајте стабљике преслице и оперите њима косу (након хлађења). Ово може помоћи у спречавању инфекција косе (4).
Изнад свега, коњског репа екстракти г О не изазива никакву иритацију за длаке и дерма папилома ћелије (3).
2. Лечи камење у бубрезима и пролив
Камен у бубрезима настаје када урин има веома висок ниво калцијума и оксалата. Ако су мале (<5 мм), камење могу испране у у урину са хидратацију и лековима. Многе биљке могу повећати урина излаз (диуреза) (5).
Преслица се може користити за израду моћних диуретичких препарата. Чајеви од преслице, маслачка и ува урси лиценцирани су као стандардни лековити чајеви за подстицање диурезе. Они повећавају су излучивање калцијума, калијума, оксалат и цитрата јона од тела (6).
Такође ову стабљику корова можете користити за лечење дијареје и едема. Али дозирање је кључно. Биље попут преслице може погоршати хроничну болест бубрега и проузроковати повреду бубрега (6), (4).
3. Јача нокте и лечи ране
Применом екстракта / масти од преслице помаже зацељивање рана. Његов антиинфламаторни ефекат смањује интензитет бола. Стабљике имају слободан / невезан силицијум диоксид који стимулише регенерацију ткива на месту повреде (7), (8).
Преслица има добре количине витамина Ц, калцијума и фенолних једињења која могу показивати антисептичка својства. Биљка се такође може користити за јачање ломљивих ноктију (7).
Недостатак од гвожђа код жена изазива гужвања и цепања ноктију (оницхосцхизиа). Експерименти који укључују екстракте преслице код испитаника показали су 80% побољшање снаге ноктију (7).
4. Промовише здравље костију
Ова биљка је једна од ретких која има и калцијум и силицијум. Заједно са калцијумом и витамином Д, силикон је неопходно за формирање и реконструкцију у кости. Правилна исхрана / храна је најбољи извор за опскрбу овим елементом у траговима (9).
Имајући кувано Хвос чај може бити од помоћи у раним фазама прелома костију. Такође би могло помоћи у смањењу тежине остеопорозе.
Традиционална медицина користи ову биљку и за лечење повреда везивног ткива. Силицијум диоксид ин Хорсетаил помаже у апсорпцији на калцијума, што, заузврат, АИДС колагена синтезу. Колаген јача везивно ткиво, као и реконструише здраво ткиво око рана (10), (11).
5. Има антимикробну активност
Према недавним истраживањима и традиционалној медицини, екстракти преслице имају изврсну антимикробну активност. Отприлике 50 мг / мл може убити бактерије попут Стапхилоцоццус ауреус , Стапхилоцоццус епидермидис и Стрептоцоццус пнеумониае (који узрокује упалу плућа) (12).
У овој биљци корова идентификовано је неколико активних молекула. Укључују анорганске киселине, фенолне киселине, флавоноиде, алкалоиде и испарљиве компоненте (13).
Поједине врсте Екуисетум-а такође су показале антимикотичка својства. Њихови екстракти могу да инхибирају раст врста Аспергиллус . Употреба препарата на бази преслице може да излечи бактеријске / гљивичне инфекције и упале изазване њима (14).
6. Спречава згрушавање крви
иСтоцк
Верује се да преслица смањује агрегацију тромбоцита. То спречава стварање крвних угрушака у вашем телу (15).
Можете га користити за лечење / спречавање спољних крварења, крварења из носа и рана које крваре. То може смањити кашаљ уп крви и појаве менструалних угрушака (16).
7. Смањује упалу и бол
Дуга традиција је да се препарати од преслице користе за лечење инфламаторних поремећаја. Флавоноиди, фенолне киселине, тритерпеноиди и високи нивои силицијум диоксида у биљци обављају ову активност (17), (18).
Они потискују активирање проинфламаторних једињења у вашем телу. Студије на животињама доказују позитивне ефекте преслице на реуматоидни артритис и нису известиле о токсичности (18), (19).
Активне хемикалије биљке такође блокирају производњу хемикалија које изазивају бол (простагландини). Због тога се преслица користи за лечење упале бубрега, простате, уринарног тракта и слузнице желуца (чиреви).
Локална примена његових екстраката има одличне ефекте ублажавања болова. Најбоље делује на ране и ране (антиноцицептивни ефекат) (17), (19), (20).
Ове здравствене користи приписују се богатом фитокемијском профилу. Није ни чудо што су Грци и Римљани волели ову биљку корова!
Зар не желите да знате шта је унутар тих танких стабљика преслице?
Прочитајте следећи одељак!
Које су активне компоненте преслице?
Стабљике већине врста преслице имају флавоноиде, укључујући кверцетин, изокверцетин, апигенин и кемпферол. Такође су присутни стероли попут ß-ситостерола, кампестерола и изофукостерола (20).
Циметне киселине, кафеинске киселине, цаффеоил схикимиц киселине, ферулна киселина и екуисетолиц киселине неколико фенолне киселине присутне у биљци (20).
Пре свега, преслице су богате силицијумском киселином и калијумовим солима (20).
Због ових елемената у стабљима преслице имају значајну лековиту вредност (за разлику од осталих корова).
Како стављате ове активне молекуле у употребу? Или унесите или примените препарате од преслице.
У наставку сазнајте разне опције.
Како се користи преслица
- Је (али Најједноставнији није најсигурнији) могућност да се Хорсетаил ће бити једу на тендер / младе изданке. Ово је прастаро. Међутим, мало се научника слаже са овом опцијом.
- Можете испробати сушене капсуле преслице. Такође су богат извор силицијума. Купи их овде.
- Вреди издвојити течне екстракте без алкохола. Неколико капи ове тинктуре можете додати у воду, чај и сок. Следите медицинска упутства на бочици. Купи их овде.
- Најсигурнији и најистраженији препарат је чај од преслице. Можете га направити од свежег / сушени коњског репа потиче или спреман за пиво лабаво Купи лабаву чај овде.
Следите упутства и направите малу серију овог чаја са високим садржајем силицијум диоксида. Померите се доле!
Једноставан начин припреме чаја / инфузије од преслице
иСтоцк
Шта вам је потребно
- Сушене стабљике преслице: 2-3 кашичице по шољици или растресити чај (користите предложену количину)
- Вода: 3-4 шоље (1 шоља = 250 мл)
- Чајник / чајник: мали-средњи
- Заслађивач по вашем избору: по укусу
Учинимо то!
- Поставите воду да кључа у котлу / посуди.
- Додајте преслицу (1 кашичица на сваку шољу воде; 1 шоља = приближно 250 мл) у празан чајник.
- Када је вода спремна, сипајте је на биљку.
- Пустите да се стрми око 5 до 10 минута.
- Проциједите чај у шоље за послуживање.
- Додајте потребну количину заслађивача.
- Уживајте у хладном зимском дану!
Можете користити коприву заједно са овим стабљикама да бисте побољшали терапијски количник.
Напомена: Унос екстракта преслице само под медицинским надзором или уз медицинску сагласност. Предозирање може бити смртоносно.
Колико овог чаја треба да пијете дневно? Постоји ли ограничење потрошње преслице? Прочитајте на.
Која је препоручена доза за преслицу?
900 мг / дан подела доза сушеног Хорсетаил додатка четири дана показао никакве штетне ефекте, према истраживањима (16), (21).
То је