Преглед садржаја:
- Савети за негу косе за зиму
- 1. Фигхт тхе Флакес
- 2. Контрола Фризз
- 3. Схине Анд Боунце
- 4. Маслиново уље за одржавање здравља косе
- 5. Сушење косе: Урадите то како треба
- 6. Условљавање: Уради то како треба
Зима је већ кренула! Иако је време да захвалите звездама што су окончале све штете од сунца које је ваша коса проживљавала, време је и да започнете планирање рутине неге која одговара зими. Љето можда није прошло, носећи са собом проблеме, али зима значи потпуно нови скуп проблема с којима морате ријешити.
Иако је сезона савршена за уживање у шољи врућег какаоа, не можете занемарити чињеницу да суво и туробно време може нанети пустош на коси ако се не предузму одговарајуће мере предострожности. Ваша коса почиње теже да задржава влагу, чинећи је ломљивом и склоном пуцању и оштећењима, а да не помињемо коврџање и статичност које често долазе са вашом зимском гардеробом. Међутим, то су све проблеми који се лако могу избећи све док имате праву рутину неге косе за зиму.
Савети за негу косе за зиму
1. Фигхт тхе Флакес
Слика: Схуттерстоцк
Власиште вам је суше и сврби више него икад током зимских месеци због недостатка влаге у ваздуху. То доводи до проблема попут перути и појачане иритације власишта, што може довести до опадања косе. Оно што већина људи не схвата је да се проблем перути може супер решити правилном негом. Све што вам треба је пар кашика маслиновог или кокосовог уља и кашичица лимуновог сока. Загрејте уље неколико секунди док се не загреје, а затим га помешајте са лимуновим соком. Умасирајте уље у кожу главе и оставите да делује 20-30 минута. Исперите га шампоном и припремите.
2. Контрола Фризз
Слика: Схуттерстоцк
Једна од најнеугоднијих ствари зиме је сва статичност. Капуљаче, џемпери, шалови, рукавице и капице изгледају као да вам се скупљају на коси, чинећи је статичним, коврџавим нередом. Да бисте се позабавили овим проблемом, користите четкицу за косу са вентилацијом која има комбинацију пластике и длачица од нераста док чешљате косу. Перите косу само млаком водом, никако врућом водом, јер ће она уклонити природна уља која штите и негују косу. Нанесите регенератор који се не оставља да би коса остала глатка.
3. Схине Анд Боунце
Слика: Схуттерстоцк
Недостатак влаге зими не само да исушује власиште и чини косу фризантном, већ косу чини досадном и беживотном. Очеткајте или чешљајте косу дрвеним чешљем са широким зубима како бисте уклонили запетљаје и нанели сирови мед на дужину косе од корена до врхова. Покријте косу капом за туширање или пешкиром и оставите да делује око 30 минута. Опрати млаком водом. Мед је овлаживач који заптива влагу и помаже у враћању сјаја и одбијања досадној и оштећеној коси.
4. Маслиново уље за одржавање здравља косе
Слика: Схуттерстоцк
Угрејте две кашичице маслиновог уља и полако га масирајте по глави. Ово споро масирање помаже уљу да продре дубоко у корење. Ово ће вам помоћи да одржавате влажност власишта и побољшати циркулацију крви, осигуравајући да се ваши фоликули хране довољно. Такође ће спречити опадање косе. По жељи можете да користите неколико кашика уља како бисте премазали целу дужину косе као третман за дубоко кондиционирање.
5. Сушење косе: Урадите то како треба
Слика: Схуттерстоцк
Потпуно исушивање косе може бити бол, посебно ако имате дугу косу. Али никада не би требало, понављам, никада подизати косу док је још увек влажна. Проклета коса и власиште привлаче пуно проблема попут перути, ломљења и исецања врхова. Такође косу никада не смете трљати пешкиром, јер ће трење проузроковати штету. Најбољи начин да осушите косу био би нежно исцедити вишак влаге пешкиром, а затим користити фен за косу на хладном подешавању. Ако користите врући ваздух да бисте убрзали ствари, уверите се да сушач држите најмање 15 центиметара од косе.
6. Условљавање: Уради то како треба
Слика: Схуттерстоцк
Коси је потребна сва влага коју зими може добити, а то чини његу виталним делом ваше неге. Коришћење уља за косу и дубоких паковања за кондиционирање најмање једном недељно постаје витално за одржавање здравља ваше косе. Важно је да свако прање завршите са регенератором. Шампонирајте косу, а затим је темељито исперите. Када се сва пена испере, почните да наносите регенератор од средњих дужина до крајева ваше косе. Концентришите се на врхове јер су то најстарији и најоштећенији делови ваше косе. Оставите регенератор неколико минута, а затим га исперите хладном или млаком водом. Саветује се да завршите прање хладном водом, јер ће то запечатити влагу, а коса ће се осећати глатко и сјајно.
Нека ови савети буду део ваше свакодневне неге и ваша коса неће ни приметити да је зима овде. Мало додатне неге може увелико допринети осигурању здравља косе. Испробајте ове савете и реците нам о свом искуству у одељку за коментаре испод.