Преглед садржаја:
Неколико професионалаца је неизбежно радити у ноћној смени. Према студији објављеној у Јоурнал оф Оццупатионал Медицине анд Медицине, више од 2.000 жена процењено је на ризик од ноћног рада. Откривено је да је већа вероватноћа да ће ове жене патити од рака дојке у поређењу са колегама који нису радили у ноћној смени.
Дужи рад у ноћној смени може нанети штету вашем телу и резултирати поремећајем који се назива поремећај спавања у сменама (СВСД). Неки од симптома поремећаја спавања у сменама су следећи:
- Недостатак концентрације
- Иритација
- Кратки живци
- Недостатак сна или поремећен образац спавања
- Шампон за косу
- Сува и досадна кожа
- Главобоља
- Вртоглавица
Ајурведа објашњава да непрекидан будан током ноћи повећава исушеност вате у телу. Стога, за уравнотежење ове сувоће у телу веома је корисно имати кашичицу гхее-а током ноћног изласка на посао. Рад ноћу такође значајно оптерећује нервни систем јер ваше тело иде против зрна ритма природе.
Један од најбољих начина за решавање таквог хроничног стреса је коришћење помоћи адаптогена. Један од најпопуларнијих адаптогена је Асхвагандха. Има способност да подржи енергију у телу. Такође помаже у смиривању нервног система, омогућавајући вам тако добар сан.
У наставку је наведено неколико здравствених савета који могу помоћи радницима у ноћној смени.
Неки здравствени савети за раднике у ноћној смени
Слика: Схуттерстоцк
Original text
- Будући да је губитак косе врло чест симптом поремећаја спавања у сменама, важно је правилно пазити на косу. Редовно наносите и масирајте уље за косу на кожу главе и дужину косе. Неки од најбољих