Преглед садржаја:
- Преглед садржаја
- Шта је подтон коже? Зашто је то важно?
- Које су различите врсте подтонова коже?
- Како сазнати подтон коже
- 1. Провера вена
- 2. Тест накита
- 3. Проверите кожу одмах иза ушију
- 4. Проверите како се ваша кожа понаша под сунцем
- 5. Положите тест боја
- Како одабрати праву основу за свој призвук
- 1. За хладније подтонове
- 2. За топле подтонове
- 3. За неутралне подтонове
- 4. За Оливе Ундертонес
- Знајте своје боје: Које боје најбоље одговарају за који подтон коже?
- Цоол Ундертонес
- Варм Ундертонес
- Неутрални подтон
- Оливе Ундертоне
Да ли сте се икад запитали зашто је та нијанса за усне изгледала запањујуће на вашој пријатељици, али вам уопште није одговарала? Зашто се темељна нијанса за коју сте очигледно сматрали да је исправна за вас испоставила као погрешан избор? Разлог је - они не допуњују ваш подтон коже. Разумевање подтона коже је начин да закуцате тај беспрекорни изглед. А пронаћи своје није тако тешко као што мислите. Почнимо.
Преглед садржаја
- Шта је подтон коже? Зашто је то важно?
- Које су различите врсте подтона коже?
- Како сазнати подтон коже
- Како одабрати праву основу за свој призвук
- Знајте своје боје: Које боје најбоље одговарају за који подтон коже?
Шта је подтон коже? Зашто је то важно?
Схуттерстоцк
Пре него што почнете да разумете концепт подтона коже, морате знати да се он сасвим разликује од тона површине ваше коже. Када се погледате у огледало, кожа вам може изгледати слоноваче, светло, средње, препланула или тамна. То је боја површине ваше коже. Подтон је боја коже која се налази испод тога. Иако можете имати исту боју коже као било ко други, можда нећете имати исти подтон коже. И ово чини све разлике.
Кад год одаберете нови руж за усне, подлогу или хаљину, привуче вас његова боја и колико добро изгледа (на шалтеру или на неком другом). Таква „љубав на први поглед“ прилично је честа за већину нас. Али када га испробате на себи, видите да вам не изгледа добро. И најчешће сте збуњени зашто се то догађа. То је зато што вам неће изгледати добро осим ако се не слаже са подтоном ваше коже.
Сада када знате зашто је знање вашег подтона коже важно, покушајмо да откријемо који је подтон ваше коже. Да бисте то урадили, прво што морате знати су различите врсте подтонова коже.
Назад на ТОЦ
Које су различите врсте подтонова коже?
Традиционално, подтонови коже су три врсте:
- Варм Ундертоне
У ову категорију спадате ако имате подтон жуте, брескве или златне боје коже.
- Цоол Ундертоне
У ову категорију спадате ако имате црвенкасте, ружичасте или плаве нијансе коже.
- Неутрални подтон
Ово је за оне који имају најбоље од оба света - спој топлог и хладног подтона.
Иако су ово три главне категорије подтона коже, неки људи не припадају ниједној од три категорије - а ова категорија се назива Маслиновим подтоном. Људи често теже да побркају маслинасти подтон са неутралним подтоном. Али, у стварности је подтон маслине веома различит и има специфичне карактеристике. Има мало жуте и зеленкасто сиве нијансе и због тога је јединствен.
Уобичајена је заблуда да светлопути људи имају хладан призвук, а тамнопути топли подтон. Може бити и обрнуто. И зато је проналажење вашег подтона пресудно пре него што купите подлогу и друге производе за шминкање. Наставите да читате како бисте научили начине за одређивање подтона коже.
Назад на ТОЦ
Како сазнати подтон коже
Постоји неколико начина да сазнате подтон коже:
1. Провера вена
Схуттерстоцк
Ово је најбржи начин да одредите подтон коже. Погледајте да ли су вене видљиве на вашем зглобу. Ако јесу, погледајте која је претежна боја. Може бити неколико сценарија:
- Ако се вене чине зеленкастим, имате топао подтон.
- Ако се вене чине плавичастим или љубичастим, имате хладан подтон.
- Ако не можете да одредите боју вена или ако се подударају с бојом коже, највероватније имате или неутралне или маслинасте подтоне.
2. Тест накита
Схуттерстоцк
Златни и сребрни накит држите уз кожу (или их положите на зглоб). Ако вам златни накит изгледа добро, имате тонове или маслине. Ако вам накит од ружичастог злата, платине или сребра изгледа ласкавије, имате хладније призвуке. Међутим, ако вам и златни и сребрни накит добро стоје, имате неутралан призвук.
Овај тест можете урадити са златно / жутим и сребрним фолијама. Држите их на кожи (један по један). Проверите одраз фолија на кожи. Ако ваша кожа сјаји на златно / жутој фолији, имате или топли или маслинасти подтон. А ако светли на сребрној фолији, имате хладан призвук. Ако ваша кожа добро изгледа на обе фолије, имате неутралан подтон.
3. Проверите кожу одмах иза ушију
Схуттерстоцк
Замолите свог пријатеља да провери подручје иза вашег уха.
- Ако је жућкаст, имате топао подтон.
- Ако је ружичаст и помало ружичаст, имате хладан призвук.
4. Проверите како се ваша кожа понаша под сунцем
Схуттерстоцк
Да ли се лако препланете? Или ваша кожа лако гори под сунцем? Ако се лако препланете, али кожа никада тако лако не гори, имате топао подтон. У таквим случајевима кожа често изгледа помало жућкасто (ако сте поштени) и на маслиновој страни (ако је тон коже таман).
Међутим, ако се лако опечете, али тешко препланете, вероватно ћете имати хладнији подтон. У таквим случајевима кожа често постаје ружичаста или црвенкаста под сунцем.
5. Положите тест боја
Схуттерстоцк
Држите одећу различитих боја на кожи. Боље је ако их носите и стојите испред огледала. Имаш:
- Цоол Ундертоне: Ако добро изгледате у љубичастој, црној, смарагдној, јарко плавој, лаванди и ружичастој боји.
- Топли подтон: Ако добро изгледате у маслинасто зеленој, смеђој, кораљној, наранџастој, јантарној, жутој, бресквастој и сличним нијансама.
- Неутрални подтон: Ако изгледате добро у готово било којој нијанси коју носите.
- Маслинасти подтон: Ако добро изгледате у зеленој, љубичастој, ружичастој и готово било којој боји осим пастелних нијанси.
Па, како одабрати праву нијансу темеља за себе? Не заобилазите ружичасту или ружичасту нијансу на образима. Уместо да подлогу подударате са тоном коже, покушајте да је подударате са својим подтоном. Најлакши начин је овај - нанесите основицу на вилицу и ако она нестане, она је права за вас.
Међутим, постоји још неколико трикова које бисте могли испробати. Пре него што испробате ове трикове, обавезно седите на добро осветљеном месту, иначе је тешко видети да ли подлога одговара вашем тону коже.
Назад на ТОЦ
Како одабрати праву основу за свој призвук
Схуттерстоцк
1. За хладније подтонове
Људи који имају хладнији призвук обично имају ружичасте или црвенкасте тонове површине око Т-зоне. Дакле, потребан вам је темељ који га може мало загрејати. Ако сте на праведнијој страни, можете се одлучити за мешавину темеља од слоноваче са само примесом жуте боје. Не плашите се да помешате своје темеље. Жута нијанса помаже у балансирању ружичастог или црвеног површинског тона. Међутим, клоните се нијанси које вашу кожу чине златном.
2. За топле подтонове
Обично тон коже људи са топлим нијансама има бресквасто-златно беж нијансу (ако сте на праведнијој страни). А ако је ваш тон коже мало тамнији, изгледа више попут меда или златне нијансе. Идите на темеље који имају помало златни или жути призвук.
3. За неутралне подтонове
Благо онима који имају неутралне призвуке.
Такве врсте коже обично немају никакав специфичан подтон жуте или ружичасте боје. Обично се крећу од врло лагане до дубље нијансе кафе, без очигледних наговештаја златне, црвене, ружичасте или медене боје на кожи. Изаберите темељ који се суптилно нагиње ка златној нијанси. Избегавајте било шта што вашу кожу чини жутом, златном, ружичастом или црвеном.
4. За Оливе Ундертонес
Дакле, ваша кожа је спој зелених и жутих подтона. Обично се површински тон маслинастог подтона креће од врло лагане до средње жутосмеђе бронзе. Ово се често погрешно сматра хладним подтоном. Међутим, људи с маслиновим подлогом имају врло суптилну зеленкасту нијансу која изгледа невероватно лепо са њиховим хладним жутосмеђим бронзаним тоном. Као и неутрални људи са подтоном, одаберите фондацију која има врло суптилан наклон ка златном. Избегавајте било коју темељну нијансу која вашу кожу претвара у златну, жуту, хладно црвену или ружичасту.
Када проверавате подлогу, К-врхом га нанесите на јагодичне кости, близу линије вилице и око носа. Узмите огледало и проверите га под природним светлом. Ако основа нестане у вашој кожи, то је права ствар за вас.
Већина брендова шминке сада има нијансе темељних нијанси, као што су светла, светла, беж, неутрална, средња и тамна. Међутим, шта је са вашим нијансама за усне и сенкама? Узмите знаке из следећег одељка.
Назад на ТОЦ
Знајте своје боје: Које боје најбоље одговарају за који подтон коже?
Схуттерстоцк
Цоол Ундертонес
- Ако сте лагано хладни (на праведнијој страни): Можете да експериментишете са меким, ружичастим и пригушеним лисицама и било којом подебљаном и светлом бојом. Међутим, уверите се да ваше светле боје имају плавичаст или љубичаст призвук.
- Ако сте хладни: Можете бити мало смелији. Пробајте ружичасту фусцхиа, дубоку шљиву и мак. Међутим, одаберите боје које су плаве боје.
Ове боје ће се сјајно појавити на вашим уснама. Међутим, за сенке испробајте боје попут дубоко љубичасте и сиве.
Варм Ундертонес
- Ако вам је топло топло (на лепшој страни): При одабиру светлијих нијанси одлучите се за осунчане ружичасте, топле и песковите неутралне. А када бирате тамније нијансе, имајте на уму црвено, богато вино, бобице и цигласто црвену боју.
- Ако вам је топло топло (на тамнијој страни): Размислите о топлим и дубоким бордо и мандаринским ружичастим бојама и поморанџама. Чак ће и ватрене црвене изгледати сјајно на вашим уснама.
За сенкама и бронзерима посегните за живахним кораљима, смеђим неутралним или смеђим смеђим бојама, златима, бресквастим ружичастим и наранџасто црвеним бојама. Чак и металне бронзе могу вас претворити у диву.
Неутрални подтон
Имате слободу да носите све што желите. Створите драму на свом лицу љуљајући дубоке љубичасте и златне сенке искакањем наранџе и црвених боја. Поиграјте се маштом и креативношћу без бриге да ћете изгледати збркано.
Оливе Ундертоне
Мали наговештај боје може очарати маслинасту кожу. Нијанси попут ружичасто ружичасте, топле брескве, краљевско плаве, дубоке шљиве, изгореле наранџе и сафира могу вас учинити сјајним. За ружеве можете одабрати винске црвене, бруснице или дубоке ружичасте. Чак ће вам и кораљне нијансе и нијансе са ружичастим подтоном изгледати добро. Међутим, баш као и људи са неутралним призвуком, можете се бавити било којом бојом. Благо теби!
Одабир правих нијанси може вам улепшати кожу. Али то зависи од ваше спремности да откријете шта вам одговара, а шта не. И ту вам може помоћи проналазак подтона коже. Избор праве шминке и одабир правих боја не треба схватити олако. На крају, не желите да ставите нешто на лице што вам не ласка. На крају, све се тиче ваших личних преференција.
Назад на ТОЦ