Преглед садржаја:
- Једите пажљиво
- 1. Да ли сте пробали испрекидан пост?
- 2. Протеини, масти и дијететска влакна - најбоља комбинација
- 3. Пијте довољно воде
- 4. Вежбајте контролу дела
- 5. Уносите мало шећера и соли
- 6. Вештачка заслађивача? Не долази у обзир!
- 7. Пажљиво са сосевима и преливима
- 8. Ограничите конзумацију алкохола
- 9. Деток једном недељно
- 10. Гладан? Направите тест за броколи
- Пустите калорије
- 11. Брзо ходање
- 12. Под стресом? Трцати!
Губитак килограма може бити незгодан, посебно ако сте жена. Хормонски успони и падови, менопауза, стрес, порођај, тип тела, операција и / или лекови могу учинити ваш метаболизам успореним. Срећом, постоје начини на које можете тело пребацити у режим сагоревања масти.
Прочитајте 21 ефикасни савет за мршављење који ће вам помоћи током целог живота. Најбољи део? Неће се осећати ни као „план“. Почнимо!
Једите пажљиво
1. Да ли сте пробали испрекидан пост?
Схуттерстоцк
Не? Мораш! Прекидни пост или ИФ чине чуда за жене (и мушкарце). Наизменично време храњења и поста помаже у смањењу нивоа шећера у крви, ЛДЛ холестерола и нивоа триглицерида (1). Изузетно је добар за мршављење и одржавање добре метаболизма. о томе овде.
Разговарајте са својим лекаром пре него што покушате са прекидним постом ако имате дијабетес, хипогликемију, повишен крвни притисак или било које друго здравствено стање.
Напомена: Ова дијета се увек мора радити под надзором вашег дијететичара. Ако се уради погрешно, можда нећете видети жељене резултате, јер ће се стварни план разликовати од особе до особе.
2. Протеини, масти и дијететска влакна - најбоља комбинација
Конзумирајте комбинацију све три групе намирница сваки пут када једете. Ево зашто.
Протеини су градивни блокови људског тела. Од хормона, мишића, ензима, косе, коже и ноктију - све је направљено од протеина. Уносом адекватних количина протеина (1,2 г - 1,6 г протеина по кг телесне тежине) омогућићете свом телу да изгради чисту мишићну масу, подстакне опоравак мишића након вежбања и повећа ситост (2), (3), (4), (5).
Здраве масти су противупалне. Тихо запаљење у вашем телу може проузроковати накупљање токсина, што резултира гојазношћу изазваном упалом. Конзумирајте масну рибу, омега-3 масне киселине, орашасте плодове, семе, авокадо, маслиново уље, уље авокада и гхее (прочишћени путер) да бисте смањили упале у телу (6). Погледајте ову петодневну Аппле дијету.
Поврће, воће, смеђи пиринач, црни пиринач, зоб, сломљена пшеница, пшеница, квиноја и просо добри су извори дијететских влакана. Они помажу у повећању ситости, побољшавају варење и избацују токсине (7). То, пак, повећава метаболизам. Кликните овде за листу прехрамбених влакана која можете да конзумирате.
3. Пијте довољно воде
Пијење довољно воде могао би бити један од разлога што не губите нежељену флаб. Вода помаже у хидратацији тела и избацивању токсина. То заузврат помаже у јачању метаболизма и промовише губитак тежине.
4. Вежбајте контролу дела
Контрола порција је кључна за губитак килограма без ускраћивања укусне хране. То у суштини значи ограничавање количине хране коју конзумирате. Контрола порција вам може помоћи да се килограма ослободите као магија.
Такође можете уживати у висококалоричној храни у ограниченим количинама. Али морате одржавати укупан дневни унос калорија. Ако треба да уносите 1500 калорија дневно да бисте смршали, уверите се да не прелазите ту границу.
5. Уносите мало шећера и соли
Схуттерстоцк
И шећер и сол су убице у великим количинама. И погодите шта? Већина нас је крива што конзумирамо превише шећера и соли у храни.
Вишак соли у храни узрокује задржавање воде у телу. Ако се не држи под контролом, може доћи до пораста крвног притиска. С друге стране, вишак шећера повећава ниво шећера у крви, узрокује резистенцију на инсулин и складишти се као масноћа у вашем телу.
Избегавајте додавање превише соли и шећера у храну. Такође, чувајте се скривене соли и шећера у наполитанкама од кромпира, помфриту, прженој пилетини, киселим краставцима, кретенима, кобасицама, сода, колачима, пецивима, сладоледом, сиром, млаћеницом, сланим орасима, сољу од белог лука, соком од целера, сосом од роштиља, сојиним сосом, Ворцестерсхире сос, кечап, слатки чили сос и чоколада.
6. Вештачка заслађивача? Не долази у обзир!
Да је бројање калорија једина ствар која је била битна за губитак килограма, не бисте се удебљали пијући сода. Постоје бројне научне студије које вас одвраћају од конзумирања вештачког шећера. Ево зашто.
Може проузроковати дебљање и тумор на мозгу (8). Не постоје непобитни докази да вештачко заслађивач има здравствене користи.
У извештају се такође каже: „ Труднице и дојиље, деца, дијабетичари, мигрена и епилепсија представљају подложну популацију нежељеним ефектима производа који садрже ННС и треба их користити са највећим опрезом (9).“
Саветујемо вам да избегавате конзумацију вештачких заслађивача. Уместо тога користите мед, јаггери и тамно смеђи шећер.
7. Пажљиво са сосевима и преливима
Сосеве и преливе треба посебно поменути. Иако је проблем исти - висока со, шећер, адитиви за храну и конзерванси за храну - њима је потребно посебно напоменути јер не обраћамо пажњу.
Салате, помфрит, печена пилетина, нацхос и све укусне ствари су због прелива и зачина. Ако на брзину погледате етикете намирница, изненадићете се сазнањем количине соли и шећера које садрже. Потражите хемикалије као што су мононатријум глутамат, аспартам, натријум сулфит, кукурузни сируп са високом фруктозом, сумпор-диоксид, калијум-бромат, бутилирани хидроксианизол (БАХ) и бутилирани хидрокситолуен (БХТ).
8. Ограничите конзумацију алкохола
Немојте ме погрешно схватити. С времена на време је сасвим у реду. Избегавајте да га конзумирате свакодневно и / или у превеликим количинама. Алкохол се у телу претвара у шећер, који се складишти као масно ткиво ако га не сагорете вежбањем.
Алкохол такође узрокује дехидратацију, успоравајући тако ваш метаболизам. Попијте чашу вина ако вам се заиста свиђа. Избегавајте често обилно пиће.
9. Деток једном недељно
Детоксирање више није опција. Прехрамбене навике, квалитет хране, викенд забаве и други одабири животни стил чине детоксикацију једном или два пута недељно неопходном.
Идите на дијету од сокова један дан. Обавезно сокове правите код куће или узмите хладно пресовани сок. Не уклањајте пулпу ако желите дијететска влакна. Ако имате ИБС / ИБД, процедите пулпу.
Напомена: Сокови од поврћа су боља опција од воћних сокова.
10. Гладан? Направите тест за броколи
Схуттерстоцк
Колико често осећате глад? Ако је пречесто, то је проблем. Једноставан начин да утврдите да ли сте стварно гладни јесте да урадите „тест брокуле“. Све што треба да урадите је да замислите броколи када осетите да сте гладни.
Главна идеја - Поштујте храну. Једите кад сте гладни. Добро пазите на оно што једете.
Следећи корак је бити активан. Што сте активнији, ваш метаболизам је бољи. Ево свега што треба да знате.
Пустите калорије
11. Брзо ходање
Ходање је једна од најбољих вежби, посебно зато што је лако за ваше зглобове и срце. Ако нисте навикли да вежбате, пешачење је одлично место за почетак.
Ходите најмање 15-20 минута сваког дана недељу дана. Можете прошетати пса или се прошетати након вечере. После недељу дана време је да појачате игру. Пређите на брзо ходање.
Подесите тајмер. Ходајте полаганијим темпом минуту, а затим брже 30 секунди. У почетку би ваша телади могла ускоро почети да грче. Одмори се неколико минута, али не одустај.
12. Под стресом? Трцати!
Трчање је најбољи осећај на свету када сте под стресом - тим пре што се ваш мозак концентрише