Преглед садржаја:
- 15 најпопуларнијих дизајнерских марки накита
- 1. Тиффани & Цо
- 2. Цартиер
- 3. БвЛгари
- 4. Харри Винстон
- 5. Ван Цлееф & Арпелс
- 6. Цхопард
- 7. Давид Иурман
- 8. Буццеллати
- 9. Боуцхерон
- 10. Хермес
- 11. Цханел
- 12. Диор
- 13. Микимото
- 14. Х. Стерн
- 15. Графф
Дијаманти су наши најбољи пријатељи и због једног клишеа не морамо да се извињавамо. Без обзира на то шта неко каже, накит остаје велики део нашег облачења и личности. Док неки од нас сањају да за венчање купе камен Тиффани, неки од нас желе сет минђуша са потписом од Цханел. У сваком случају, сви имамо своје снове. Али, кад сањате, сањајте велико или уопште ништа. Дакле, погледајмо данас топ 15 најскупљих дизајнерских марки накита. Погледајте их!
15 најпопуларнијих дизајнерских марки накита
1. Тиффани & Цо
Схуттерстоцк
Уз своје име Тиффани & Цо има моћно наслеђе и прво је што нам падне на памет када говоримо о дизајнерском накиту. Прво је основао продавницу 1837. године под именом Тиффани, Иоунг & Еллис, а касније се променио у Тиффани & Цо. и проширио своју базу у Лондон и Париз. Познат је по томе што израђује модни накит светске класе, било да се ради о дијамантима, пасијансу или платини. Јацкие Кеннеди, Елизабетх Таилор и многе велике познате личности су све његове верне муштерије.
2. Цартиер
инстаграм
Лоуис Цартиер, француски дизајнер, основао је Цартиер 1847. године у Паризу. За неколико година стекао је популарност за израду изврсног накита и проширио своју базу на друге велике градове на свету. Цартиер је 1947. створио легендарни брош у облику пантера са поплочаним дијамантима и најлепшим драгуљима. Привукао је пажњу света као и принцеза од Виндзора, која је заиста била очарана овим ремек-делом. Цартиер од тада прави другачију верзију, која је и даље најочекиванији комад сваке године. Такође је познат по аукцији најфинијих и ретких комада накита.
3. БвЛгари
инстаграм
Бвлгари је италијанска марка коју је крајем 18. века започео грчки имигрант Сотириос Воулгарис. Бвлгари-јев накит са потписом направљен је од разнобојног камења и дијаманата који су заиста изврсни и јединствени. Његова најпознатија колекција је „Серпентине“, где су накит попут сатова, огрлица и наруквица умотани у облик змије и опточени дијамантима и обојеним камењем.
4. Харри Винстон
инстаграм
Харри Винстон започео је бренд 1932. године, а преминуо 1978. Компанија је задржала име и наставила да израђује модни и дизајнерски накит од дијаманата и драгог камења. Његов накит је изузетно сложен, елегантан и структурни, а један ћете га знати кад га видите. Познате особе и даље до данас одабиру Харри Винстона на црвеним теписима, јер дизајнери одржавају винтаге естетику нетакнутом док дизајнирају савремени накит.
5. Ван Цлееф & Арпелс
инстаграм
Ван Цлееф & Арпелс је још једна француска дизајнерска компанија из доба Арт Децо. Покренуо га је Алфред Ван Цлееф у сарадњи са својим ујаком Салмон Арпелсом. Његов накит састоји се од шарма старог света и техника израде драгог камења за израду сатова, прстенова, минђуша и огрлица. Ван Цлееф је такође познат по својим футуристичким дизајном попут „Мистери Сеттинг“, што је окружење које најбоље открива сваки драги камен.
6. Цхопард
инстаграм
Цхопард је швајцарска компанија коју је 1860. године покренуо Сонвиеллиер, а била је позната по производњи сатова за жене. Продата је немачкој компанији 1960. године која је задржала име и наставила да производи оно по чему је компанија била најпознатија - женске ручне и џепне сатове. Касније је проширио своје видике и наставио да производи накит за жене, који су сви врло тражени и до данас.
7. Давид Иурман
инстаграм
Покренули су га Давид и Сибил Иурман 1980. године у Њујорку, ова америчка марка накита појавила се много касније од осталих великих марки. Али хеј, то није ништа мање од осталих великих имена у индустрији. Израђује накит који одговара многим потребама жена - било да се ради о догађајима на црвеном тепиху или као свакодневна ствар. Његов потпис је „Мотив кабла“, који обухвата сребро, платину или златну жицу и облагање драгим камењем или полирање улево. Познате особе често се примећују како носе Давида Јурмана.
8. Буццеллати
инстаграм
Буццеллати је велико име не само у Италији (где је први пут започет) већ и у свим другим великим градовима попут Њујорка, Лондона, Париза и Хонг Конга. Са јаким наслеђем и културом, Буццеллати је познат по свом ненадмашном квалитету и дизајну у дијамантском накиту од злата и сребра, као и у облику инсеката и животиња ошишаних каменом који су прелепо направљени у изврсне комаде.
9. Боуцхерон
инстаграм
Боуцхерон је 1860. године покренуо Фредериц Боуцхерон, правећи накит за елитну париску заједницу, и брзо је постао центар луксузног накита. 1898. Боуцхерон се преселио на 26 Плаце Вендоме, што је привукло пажњу свих. Било је на углу пута и било је најсветлије, што је значило да ће драгуљи светлуцати и изнети оно најбоље. Иако седиште остаје на истом месту до данас, Боуцхерон је отворио многе друге продавнице у Москви, Лондону, Њујорку, Шангају, Хонг Конгу, Дубаију итд. Од дизајнерских комада по мери до сатова и колекција венчаница, Боуцхерон остаје на врху своје игре.
10. Хермес
Хермес је у Паризу 1837. године покренуо париски дизајнер Тхиерри Хермес. Луксузна етикета позната по својим ексцентричним бојама и смелим дизајном бави се и израдом накита за жене. Познат је по изради накита по мери и ограниченог издања, за разлику од масовне производње, баш као и код осталих производа. Кожа је његова чврста страна, па стога има дизајне који мешају кожу и емајл за израду савременог накита, заједно са осталим ексклузивним колекцијама злата и дијаманата. Граце Келли била је једна од највернијих муштерија.
11. Цханел
Извор
Цханел је француска модна етикета која никоме од нас није вест. Луксузну модну кућу покренула је 1909. године сама легенда - Габриелле или "Цоцо" Цханел. Цоцо Цханел је била позната по свом револуционарном дизајну и веровању, гласању и прављењу одеће која се удружује са женским елементима са мушким елементом на начин који није стереотипизирао жене, али је у њима показао најбоље. Цханел се такође бави дизајнирањем савременог накита и луксузно исклесаних колекција дијаманата.
12. Диор
Извор
Цхристиан Диор је мајстор своје игре, било да се ради о одећи, торбицама, парфемима или накиту. Проширење бренда у производњу накита догодило се 1950. године, јер је то био природни напредак и нешто што допуњује постојећу линију производа. Диор се бави накитом који пада на оба краја спектра - од јако опточених разнобојних сатова од драгог камења до финог накита - зна пулс тржишта и његових купаца.
13. Микимото
инстаграм
14. Х. Стерн
инстаграм
Стерн је бразилска дизајнерска радња коју је 1945. године покренуо Ханс Стерн, пореклом Немац. Након његове смрти, његов син Роберт Стерн преузео је компанију и усредсредио се на унапређивање очеве заоставштине, проширујући посао иновативним дизајном. Колекције накита Х. Стерн јединствене су јер су већина направљене уз креативну инспирацију особе или културног догађаја у историји. Од холивудских познатих личности до свих осталих на свету, Х. Стерн има снажно присуство и лојалну базу купаца.
15. Графф
инстаграм
Лауренце Графф започео је каријеру као дизајнер у Енглеској када је имао само 15 година и наставио је да шегртира код великог драгуљара како би то постао његова професија. Тако је основао компанију Графф Диамондс - са првом радњом 1962. године, а убрзо и са више продавница у Лондону. Поред дизајнирања изврсног дијамантског накита, познат је по откупу познатих дијаманата и њиховом ресетовању. Његово најбоље дело укључује рад са дијамантом од 600 карата, што је сведочанство о његовом таленту и командовању техникама.
Да ли смо покрили све што сте имали на уму? Да ли сте знали за све ове дизајнерске марке накита и њихове приче? Шта имате на уму? Шта вам заискри у очима када размишљате о луксузном накиту? Обавестите нас о томе тако што ћете убацити текст у одељак за коментаре испод.