Преглед садржаја:
- Зашто уопште користити бронзер?
- Како правилно нанети бронзер
- Шта вам је потребно
- Како применити Бронзер - детаљни водич са сликама
- Корак 1: Припремите кожу
- Корак 2: Направите основну шминку
- Корак 3: Нанесите бронзер
- Корак 4: Додајте неки Хигхлигхтер и руменило
- Бронзер савети и трикови за најбољи ефекат сунчаног пољупца
- Одговори стручњака на питања читалаца
Бронзер је можда најлакши начин да удахнете живот својој кожи. И не, није то само летњи тренд. Ако се правилно наноси и користи одговарајуће алате, овај магични производ може вам дати сјај осунчан током целе године. Ако сте нови у шминкању, кладим се да имате базалион питања о техникама наношења, завршној обради и бесконачним бронзаним нијансама. Не брините, имамо све покривено овде. Желите да знате више? Читајте даље да бисте сазнали како нанети бронзер да бисте постигли онај савршен додир препланулости!
Зашто уопште користити бронзер?
За све девојке које се питају шта је посебно у уметности бронзирања, рећи ћу вам - то је огроман мењач игара. Иако је контура побољшавање црта вашег лица, бронзирање је све у томе да додате мало топлине и сјаја вашем лицу. Ради се о томе да ваша кожа изгледа здравије. Схваташ? Сада је време да научите како да примените бронзер.
Како правилно нанети бронзер
Постоји читав низ фактора који вам могу помоћи да закуцате технику бронзирања. Без обзира на облик лица, ево основног правила које треба да следите приликом наношења бронзера - усредсредите се на подручја вашег лица на којима би се сунце природно додиривало, попут јагодичних костију, чела и моста носа.
Добра је идеја одабрати бронзер који није за више од једне или две нијансе тамнији од вашег природног тона коже. Коришћење бронзера који је више од две нијансе тамнији од вашег тона коже или је превише блистав, учиниће да изгледа неприродно.
Почнимо са нашим упутством о томе како сада користити бронзер, зар не?
Шта вам је потребно
- Фондација
- Коректор
- Прах
- Четке за шминкање
- Бронзер
- Хигхлигхтер
- Руменило
Како применити Бронзер - детаљни водич са сликама
Корак 1: Припремите кожу
- Започните с чистим платном умивањем лица благим средством за чишћење.
- Наставите са тоником и лаганом хидратантном кремом.
- Када се хидратантна крема упије у вашу кожу, нанесите свој омиљени прајмер за лице.
Корак 2: Направите основну шминку
ЈуТјуб
- Нанесите подлогу четком или влажним сунђером за лепоту.
- Идите с неким коректором ако вам је потребно веће покривање и ако желите покрити тамне мрље или мрље.
- Лагано нанесите четкицу малог праха на лице (употреба производа у боји на бази праха спречава да се бронзер прилепи на кожу и постане нераван).
Про савет: Ако сте почетник, најбоље је да се придржавате бронзера на бази пудера јер је лакше мешати и радити са њим. Мат завршни бронзер или онај са минималним сјајем идеалан је за предиван дневни изглед.
Корак 3: Нанесите бронзер
ЈуТјуб
- Користите четку за бронзер да бисте нанели производ на горње тачке лица (попут јагодичних костију, линије косе и слепоочница).
- Пређите четком преко јагодичних костију и сљепоочнице покретом у облику слова Ц.
- Додајте мало контраста линији вилице за природнији ефекат.
Савет за професионалце: Ако желите да нанесете бронзер на носу, учините то крајње лагано јер не желите да боја изгледа преоштро.
Корак 4: Додајте неки Хигхлигхтер и руменило
ЈуТјуб
- Истицање вашег лица створиће димензију - али не желите да претерујете. Истакните само јагодичне кости производом који није превише блистав.
- За завршни додир нанесите мало руменила на јабуке образа и уклопите боју у бронзер.
Ево коначног изгледа!
ЈуТјуб
Сада када имате поштену слику како правилно нанети бронзер, ево неколико савета и трикова који ће вам добро доћи.
Бронзер савети и трикови за најбољи ефекат сунчаног пољупца
- „Свирл, тапните и примените!“ То би требало да буде ваш мото за бронзер на бази пудера. Куцањем производа спречавате да вишак производа дође на ваше лице.
- Ако користите крему или течну формулу, пазите да је полако наносите производ у малим количинама и постепено га градите.
- Прескочите блиставе формуле јер имају тенденцију да изгледају све само не природно када се почнете знојити (без обзира на тип коже).
- Коришћењем одговарајуће четке направит ћете свет који ће променити свет. Изаберите четку која је лепршава или четкицу за бронзер под углом.
- НЕ, ни у ком случају не наносите бронзер на цело лице. Оставит ће вам се лице блатњаво и прљаво.
- Када је реч о одабиру праве бронзане нијансе, добро је знати који је подтон ваше коже. Можете одабрати једну са више црвено-смеђег тона или ону са златнијим тоном. Међутим, никада немојте одабрати бронзер који има наранџасто-нијансу, јер изгледа неприродно на скоро сваком тону коже.
- Ако је ваша кожа сува, употреба течног бронзера је ужасна идеја, јер ће се покупити на сувим флекама или перути. Такође је тешко спојити производ. Уместо тога, ољуштите кожу пре наношења шминке, следите хидратантну хидратантну крему и одмах нанесите бронзер. Да! Нанесите бронзер пре подлоге или обојене хидратантне креме. Ово делује као шарм!
Даме, ништа не може додати сјај, топлину и богатство изгладнелој од сунца кожи попут бронзера. То је прави појачивач коже, зар не? То је био наш водич о наношењу бронзера. Надамо се да ће вам овај чланак помоћи да постигнете најдражи сјај осунчан! Јавите нам који је ваш бронзани свети грал у одељку за коментаре испод!
Одговори стручњака на питања читалаца
Могу ли користити бронзер без подлоге?
Да. Ако сте задовољни својим стањем и тоном коже, можете прескочити подлогу. Међутим, обавезно хидрирајте кожу хидратантном кремом пре него што уђете у бронзер.
Могу ли користити бронзер као руменило?
Не. Бронзер и руменило имају две различите сврхе. Међутим, комбиновање ове две је одлична идеја. Ваше руменило даје ноту природног руменила на образе, док вам бронзер даје сјај осунчан.
Да ли наносим бронзер пре или после подлоге?
Опште правило је - прво подлога, а затим бронзер, руменило и истицање.
Бронзер које боје је прави за мене?
Ако ваша кожа има тонске нијансе, златно смеђа нијанса деловаће попут чаролије. За кожу хладних или неутралних нијанси користите бронзер који није за више од две нијансе тамнији од вашег природног тона коже. За жуте нијансе одаберите топлу бресквасту нијансу са нежно смеђим подтоном.